Kuigi Soome asub lähedal, puutuvad paljud soome keele õppijad Eestis sealse kultuuriga kokku vaid keeletunnis. Keelevõrgustik tahab seda muuta ja korraldada rohkem erinevaid üritusi Eesti koolides ja mujalgi. Tahame tuua soome kultuuri lähemale nii õpilasele kui ka õpetajale ning pakkuda võimalusi tutvuda soomlastega, panna oma keeleoskus proovile ja end täiendada.

Soome keelega seotud üritustega võid tutvuda ka Soome Instituudi koduleheküljel. Vaata siit infot ürituste kohta.


2016. aasta alguses korraldas Soome Instituut kooliõpilastele videovõistluse, eesmärgiks tekitada huvi keeleõppimise vastu. Osalema olid oodatud kõik üldhariduskoolide 6.-12. klasside õpilased, ka need, kes soome keelt ei oska ega õpi.

Igal aastal 10. oktoobril, Soome rahvuskirjaniku Aleksis Kivi sünnipäeval, tähistatakse soome kirjanduse päeva. See on ka kõigi soome keele õppijate pidupäev.

Soome keele õpetamiseks on vaja häid õpetajaid ja et õpetajal oleks võimalus end täiendada, tulevad nad kokku kaks korda aastas Soome keele õpetajate seminarile, kus on koolitajaid nii Soomest kui ka Eestist.

Uue tantsu keskuse Zodiaki keeleõppetöötoad on õpilaste seas populaarsed: kinesteetilises soome keele tunnis saab hüpata, tantsida ja mängida. Ja uued sõnad hakkavad külge otsekui iseenesest.

Mikael Agricola on Soome kirjakeele isa, aga Eesti gümnaasiumiõpilastele tähendab Agricola veel midagi – iga aasta kevadel toimub sellenimeline soome keele olümpiaad.

Soomes elab palju eestlasi, aga Eestis elab ka palju soomlasi: kunstnikke ja ärimehi, sportlasi ja insenere. Kutsu nad soome keele tundi külla – hea võimalus kohtuda huvitavate inimestega ja üheskoos keelt harjutada.

Maassa maan tavalla

Kaksi kärpästä yhdellä iskulla

Alku aina hankala, lopussa kiitos seisoo

Kukaan ei ole seppä syntyessään

Ei kysyvä tieltä eksy

Ei oppi ojaan kaada

Harjoitus tekee mestarin

Kertaus on opintojen äiti

Kieli keskellä suuta

Minkä nuorena oppii, sen vanhana taitaa